close
چت روم
گران‌ترین موتورسیکلت‌های دنیا

پرتال سرگرمی و فرهنگی | خبر،سرگرمی،رواشناسی و ...
مشکی‌تر از همیشه ان‌سی‌آر Macchia Nera قیمت: 225 هزار دلار   این موتور یک ساختمان است. یک ساختمان ایمن. این را می‌شود از نحوه جوشکاری چفت و بست‌های بدنه‌اش فهمید. درست مثل خودروهای اسپرت مسابقات جی‌تی که اتاق کابین را رول‌کشی می‌کنند. با این تفاوت که در این مدل به جای…

گران‌ترین موتورسیکلت‌های دنیا

سه شنبه 19 دي 1396

مشکی‌تر از همیشه 
ان‌سی‌آر Macchia Nera 
قیمت: 225 هزار دلار 
 
 
این موتور یک ساختمان است. یک ساختمان ایمن. این را می‌شود از نحوه جوشکاری چفت و بست‌های بدنه‌اش فهمید. درست مثل خودروهای اسپرت مسابقات جی‌تی که اتاق کابین را رول‌کشی می‌کنند. با این تفاوت که در این مدل به جای آنکه از انسان محافظت شود،‌ از پیشرانه محافظت می‌شود. شرکت NCR برای این فرزندش از یک پیشرانه 998 سی‌سی بهینه‌شده استفاده کرده است. خروجی آن 185 اسب‌بخار اعلام شده است. رقمی عالی برای یک موتور در این کلاس. برای آن از یک جعبه‌دنده 6 سرعته دستی و رینگ‌های عریض 16.5 اینچی استفاده شده است. تصور کنید این خروجی روی بدنه‌ای 135 کیلوگرمی قرار بگیرد. آن وقت است که آتش‌بازی واقعی شکل می‌گیرد. سوزوکی، کاوازاکی، هوندا و یاماها با پیشرانه‌هایی کم حجم‌تر و ضعیف‌تر مانورهایی رویایی به نمایش می‌گذارند. چه برسد به این یکی که قدرتش بی‌رقیب است. 
 

 
اسلحه کماندوها 
ان‌سی‌آر M16 
قیمت: 232 هزار دلار 
 
گویا قرار نیست برند NCR دست از سر این لیست بردارد. یکی دیگر از تولیدات این ایتالیایی منحصر به فرد توانسته به مدال نقره دست پیدا کند. گفته می‌شود این مدل خاص‌ترین محصول در کل دنیای موتورسیکلت‌هاست. می‌گویند مواد به کار رفته در آن از سخت‌ترین و سبک‌ترین‌ها است. دلیلش این است که قطعات و لوازم اصلی آن از صنعت هواپیماسازی و فضا استفاده شده است. وزن 145 کیلوگرمی برای یک موتور که در مسابقات سنگین موتو جی‌‌پی شرکت می‌کند فوق‌العاده است. پیشرانه آن تک سیلندر 998 سی‌سی با 200 اسب‌‌بخار قدرت خالص در دور موتور 7 هزار و 600 rpm است. جعبه‌دنده در نظر گرفته شده برای آن 6 سرعته دستی با ضرایب کوتاه است. رینگ‌های آن 17 اینچی و ترمزهایش برمبو 220 میلی‌متر هستند. 
 

 
فرمانده‌ای اسکاتلندی 
اکوسی Ti-XX 
قیمت: 300 هزار دلار 
 
شماره یک این مدلی است که هرگز باورش نخواهید کرد. ولی باید قبول کرد که او یک پدیده به تمام معناست. موتورساز منحصر به فرد اهل اسکاتلند برای این فرزند خود از یک قلب 2409 سی‌سی با قدرت 225 اسب‌بخار بهره برده است. علاوه بر شاسی و فریم حتی‌ طبق، دسته فرمان و پدال‌ها نیز از جنس فیبر کربن ساخته‌ شده‌اند. جالب آنکه مابقی قطعات نیز از تیتانیوم در نظر گرفته شده است. موتور فوق به دلیل نحوه قرارگیری لوازم و متعلقاتش بسیار معروف است. مثلاً فیلتر هوای آن زیر پای راننده و به صورت افقی قرار داده شده است. این موتور یکی از اولین‌ انتخاب‌ها برای کلکسیونر داران بوده و هست چراکه تنها 13 دستگاه از آن تولید و فروخته شده است. 
   

 

ابزار هدایت به بالا این جمله در وبتون نمایش داده نمیشه پس لطفا پاکش نکنید